Nowa kolekcja narciarska Dare 2b ZIMA 2019 już teraz w salonie Regatta w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź ją! Nasza kolekcja została stworzona na bazie autorskich technologii, które zapewnią Ci ciepło, komfort, oddychalność i ochronią przed wilgocią. Masz problem z doborem odpowiedniej kurtki? Przeczytaj nasz poradnik jak wybrać kurtkę na narty i snowboard

Jaką kurtkę wybrać na narty i snowboard?
Rynek jest pełen zarówno kurtek narciarskich, jak i snowboardowych, przez co ich duża ilość nie ułatwia znalezienia odpowiedniej. Dostępne modele kurtek zmieniają się z roku na rok, tak samo jak i nazwy producentów. Aby pomóc Ci przejść przez wszystkie wybory, stworzyliśmy poradnik, z którego dowiesz się na co przede wszystkim zwrócić uwagę. Rodzaje kurtek narciarskich i snowboardowych
Izolowane kurtki narciarskie Większość kurtek narciarskich, które znajdziesz, będzie ocieplana, jednak poziom izolacji będzie różny w zależności od kurtki. Kurtki narciarskie z izolacją syntetyczną
Większość kurtek narciarskich i snowboardowych wykonanych jest z izolacją z poliestru syntetycznego. Ten materiał zapewnia równowagę cieplną i oddychalność. Syntetyczna izolacja składa się z poliestru splątanego w filamenty w celu utworzenia korków powietrznych między włóknami. Syntetyczna izolacja przewyższa wydajnością tę puchową szczególnie jeśli chodzi przebywasz w wilgotnych warunkach. Puchowe kurtki narciarskie
Chociaż kurtki puchowe są lekkie i bardzo ciepłe, nie są idealne do jazdy na nartach. Szybko tracą właściwości izolacyjne, gdy są mokre, co oznacza, że ​​w razie upadku na stoku nie zapewnią Ci odpowiedniego ciepła. Ważne jest również, aby pamiętać, że ruch związany z jazdą na nartach oznacza, że ​​będziesz się rozgrzewał naturalnie, więc bardzo ciepła kurtka puchowa nie będzie konieczna. Kurtki puchowe sprawdzą się natomiast idealne do chodzenia po resorcie lub gdy będziesz potrzebował czegoś lżejszego.
2. Wodoodporna kurtka narciarska
Kurtki narciarskie są wodoodporne, wykonane z nieprzemakalnej tkaniny.
Odporne na wodę Kurtki wodo odporne narciarskie będą pokryte powłoką odporną na działanie wody, co tym samym zwiększa trwałość kurtki narciarskiej bądź kurtki snowboardowej w mokrych warunkach. Oznacza to, że deszcz spłynie z tkaniny, a nie zostanie wchłonięty. Wodoodporny Aby jakikolwiek element został sklasyfikowany jako wodoodporny, musi mieć hydrostatyczną membranę co najmniej 1500 mm. Tkanina jest ciasno podciągana pod szczelnie zamkniętą rurką z wodą, która jest następnie obserwowana przez pewien okres czasu, aby ustalić, ile milimetrów wody tkanina może wytrzymać przed jej wyciekiem. Odzież wodoodporna jest wykonana z materiałów, które zostały pokryte trwałą powłoką wodoodporną (DWR), ma podklejone szwy, a także membranę nałożoną na wewnętrzną powierzchnię tkaniny. DWR to zabieg, który pozwala tkaninie szybko wysychać i “odpychać” wodę. Bez klejonych szwów woda może wyciekać przez szwy. Taśma termoplastyczna jest nakładana pod wpływem ciepła i nacisku na szwy, zapobiegając przedostawaniu się wody, co czyni ją wodoszczelną.
3. Oceny oddychalności kurtki narciarskiej
Jest to kolejna podstawowa wartość materiałów termoaktywnych. Określa zdolność materiałów do wyprowadzania pary wodnej na zewnątrz. Jest ona mierzona w g/m2/24h. Jednostka ta jest w stanie precyzyjnie określić ile twoja kurtka narciarska może przepuścić gramów pary wodnej (potu) w 1m2 membrany w ciągu 24 godzin.
4. Ważne cechy kurtki narciarskiej i snowboardowej
Wybierając męskie kurtki narciarskie, damskie kurtki narciarskie czy dziecięce kurtki narciarskie lub snowboardowe, zwracaj uwagę na te małe funkcje, które mogą zwiększyć Twoją radość, komfort lub bezpieczeństwo na stoku. Poniżej znajdują się niektóre funkcje dostępne w kurtkach narciarskich, które mogą pomóc w użytkowaniu. Regulowany kaptur Regulowane kaptury pozwolą ci idealnie dopasować kaptur do swoich potrzeb. Wiele kieszeni Kurtka z dużą ilością kieszeni pozwala na noszenie wszystkiego, czego potrzebujesz na dzień na stoku. Wentylacja pod pachami Siatkowa wentylacja umożliwia regulację temperatury i wentylację pod pachami. Ściągacze na nadgarstki Ochraniacze na nadgarstki zapobiegają przedostawaniu się śniegu przez rękawy i umożliwiają wygodne dopasowanie rękawic narciarskich. Kieszeń audio Ta wewnętrzna kieszeń może przechowywać urządzenie muzyczne lub telefon, chroniąc go przed wilgocią i zimnem. Przylegający kanał MP3 pozwala na zasilanie słuchawek, dzięki czemu można słuchać muzyki na wyciągu narciarskim lub w pobliżu. Kieszeń na gogle narciarskie. Idealna do przechowywania okularów ochronnych, gdy nie jeździsz na nartach.

W salonie Regatta rusza Wyprzedaż Między sezonowa MID SEASON SALE!!! Setki produktów przecenionych od 50% do nawet -80%.
Salon Regatta zaprasza.

W salonie Regatta na wybrane modele z nowej kolekcji otrzymasz dodatkowo -20%. Szczegóły i regulamin dostępny jest w sklepie.
Salon Regatta zaprasza.